بهترین مارک هدلایت چیست؟ + بررسی بهترین هدلایت ها (معرفی)

بهترین مارک هدلایت

همانطور که می دانید هدلایت ها نقش اساسی در ایمنی و کیفیت رانندگی دارند و برای هر راننده داشتن هدلایت سالم بسیار مهم است. از این رو بهتر است همواره هدلایت خودرو را در وضعیت عالی نگه دارید و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض آن ها اقدام کنید. در این میان این سؤال ایجاد می شود که بهترین مارک هدلایت چیست؟ چطور می توانید بهترین هدلایت را برای خودرو خود انتخاب کنیم؟
در ادامه بیشتر با فاکتور بهترین هدلایت های موجود در بازار آشنا خواهید شد:

بهترین هدلایت ها قدرت نوردهی (Brightness) استاندارد دارند

بهترین هدلایت ها دارای نوردهی بالا و روشنایی مناسب هستند. این ویژگی به راننده در شب و در شرایط نور کم کمک می کند تا بینایی بهتری داشته باشد و بهتر بتواند ترافیک و موانع را تشخیص دهد. اما این نور نباید بیشتر از استانداردهای رایج باشد؛ چرا که در زمان استفاده از نوربالا ممکن است چشم رانندگان دیگر را آزار دهد و خود باعث ایجاد تصادفات شود.

بهترین هدلایت رنگ نور (Color Temperature) سفید دارد

بهترین مارک هدلایت دارای رنگ نوری است که به چشم انسان نزدیک است و بدون آزار دادن چشم ها، دید را افزایش می دهد. رنگ نور سفید مطلوب ترین گزینه است. البته رنگ زرد هدلایت های زنونی نیز امروز مورد توجه جوانان است و از نظر ایمنی استفاده از آن ها بلامانع خواهد بود.

بهترین هدلایت ها از لامپ های با کیفیت بهره مند اند

هدلایت هایی که از لامپ های مدرنی مانند LED یا زنون استفاده می کنند، معمولاً گزینه های بهتری هستند. این به معنای این است که نور آن ها بهتر و عمیق تر در سطح جاده نفوذ می کند و به افزایش دید در فواصل دورتر کمک می کند. هدلایت هایی که از لامپ های نسل قدیم برخوردارند، خیلی زود تغییر رنگ داده و یا قدرت نوردهی خود را از دست می دهند.

خواندن مطلب  هدلایت دو طرفه یا چهار طرفه چیست ؟

ماندگاری و عمر طولانی از ویژگی های هدلایت خوب است

بهترین مارک هدلایت ها معمولاً دارای عمر طولانی تری هستند و نیاز به تعویض کمتر دارند. دلیل ماندگاری بالای بعضی از انواع هدلایت، کیفیت بالای لامپ هدلایت ، ضخامت استاندارد طلق هدلایت، استفاده از تکنولوژی روز دنیا در ساخت هدلایت است. در صورتی که تمامی موارد بالا در هدلایت رعایت شود؛ حتی در تصادفات نسبتاً شدید نیز شاهد سالم ماندن هدلایت خواهید بود.

هدلایت استاندارد ضد آب بوده و در برابر شرایط جوی مقاوم اند

هدلایت ها باید ضد آب باشند و در برابر باران و شرایط جوی سخت مقاومت کنند. این ویژگی اهمیت زیادی در ایمنی و عمر هدلایت دارد. از آنجایی که هدلایت ها بیشترین استفاده را در طول شب و در جاده های نا ایمن دارند؛ نداشتن استحکام کافی، خطرات رانندگی را افزایش می دهد.

بهترین هدلایت ها دارای سیستم خنک کننده هستند

حتی بهترین نوع لامپ های استفاده شده در بهترین مارک هدلایت، گرما تولید می کنند و هدلایت ها باید دارای سیستم های خنک کننده باشند تا از افزایش گرما جلوگیری کنند و عمر لامپ ها را افزایش دهند. این قطعه در هدلایت های مدرن تعبیه شده است.

نصب و تنظیم آسان از ویژگی های هدلایت خوب است

بهترین هدلایت ها باید نصب و تنظیم آسانی داشته باشند تا به کاربران اجازه دهند آن ها را به راحتی جایگزین کنند. از آنجایی که هدلایت ها جزو اولین قطعاتی هستند که در تصادفات نسبتاً شدید آسیب می بینند؛ تعویض و نصب آن هزینه بر است. در صورتی که هدلایت به سادگی جایگزین شود، در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

خواندن مطلب  هدلایت mzm ساخت کدام کشور است؟

بهترین مارک هدلایت ها با استانداردهای ایمنی تطابق دارد

هدلایت ها باید با استانداردهای ایمنی و کیفیت مطابقت داشته باشند. این استانداردهای در کشورهای مختلف، متفاوت است. بدیهی است که هدلایت ها نباید از حالت ایمنی به حالت تزئینی تغییر حالت دهند و نور ساطع شده از آن ها نباید باعث آزاد دیگر رانندگان شود.

قیمت مناسب مهم ترین فاکتور بهترین هدلایت ها هستند

بهترین مارک هدلایت، قیمت مناسبی دارند. بهتر است در زمان خرید هدلایت به تعادل بین کیفیت و قیمت توجه کنید. بدیهی است که محصولاتی که توسط شرکت های معتبر و با قطعات درجه یک ساخته شده اند؛ قیمت بیشتری دارند؛ اما همه هدلایت های گران قیمت درجه یک نیستند و یا همه هدلایت های خوش قیمت، کیفیت پایینی ندارد. از این رو به دنبال مدل هایی باشید که بین کیفیت ساخت آن ها و کیفیتشان تعادل وجود دارد.

ضمانت نشان دهنده کیفیت بالای هدلایت است

تولیدکنندگان بهترین مارک هدلایت، عموماً ضمانت طولانی تری ارائه می دهند که نشان از اعتماد به کیفیت محصولاتشان است. در صورتی که در هدلایت ها از لامپ و طلق با کیفیت بالا استفاده شود، هدلایت حتی در تصادفات شدید نیز کمترین آسیب را خواهد دید (البته این موضوع به نوع خودرو نیز بستگی دارد). همچنین که استفاده از تکنولوژی روز دنیا در ساخت هدلایت، از کم نور شدن و تغییر رنگ هدلایت جلوگیری خواهد کرد. از این رو به عنوان یک خریدار به دنبال گزینه هایی باشید که ضمانت های طولانی مدت تری ارائه می دهند.

 

منبع : electronicshubusatoday

خواندن مطلب  نصب هدلایت موجب جریمه می شود؟

 

 

 

4/5 - (1 امتیاز)
مدیر سایت
ارسال دیدگاه