بهترین هدلایت برای پژو پارس + مشاوره تخصصی

پژو پارس از جمله پرفروش ترین خودروهای ایرانی است و طرفداران بسیار زیادی در ایران دارد. این خودرو به دلیل ظاهر بسیار زیبایی که دارد و همچنین تعادل بین قیمت و کیفیت در بین ایران پرطرفدار است. یکی از دلایل زیبایی این خودرو هدلایت های آن است. هدلایت ها نه تنها به زیبایی این خودرو اضافه نموده اند؛ بلکه یکی از مهم ترین فاکتور افزایش ایمنی در این خودرو هستند. اما متأسفانه در تمامی خودروها تصادفات باعث شکسته شدن این قطعه می شود و رانندگان ناچار به تعویض این قطعه خواهند بود. در این موارد برای رانندگان این سوال مطرح خواهد شد که بهترین مارک هدلایت برای پژو پارس چه ویژگی هایی دارد؟
ویژگی های بهترین هدلایت خودرو به موارد متعددی ارتباط دارند و ممکن است بر اساس نیازها و ترجیحات شما متغیر باشند. اما در کل، بهترین هدلایت خودرو دارای ویژگی های زیر می باشد:

قدرت نوردهی (Brightness) متناسب با نیاز

بهترین مارک هدلایت برای پژو پارس دارای نوردهی بالا و روشنایی مناسب هستند تا در شب و در شرایط نور کم بهترین دید را فراهم کنند. در این زمینه باید بدانید که آیا بیشتر در شب رانندگی می کنید یا در روز؟ آیا در بیشتر مناطق شهری رانندگی می کنید یا روستایی؟ این اطلاعات به شما کمک می کنند تا نوع هدلایت مورد نیازتان را تعیین کنید. همانطور که می دانید هر کدام از انواع هدلایت با توجه به ویژگی های ساختاری میزان مشخصی نوردهی دارند.

رنگ نور (Color Temperature) استاندارد

بهترین هدلایت ها دارای رنگ نوری هستند دید را تسهیل می کند که می توان گفت رنگ سفید بهترین نوع رنگ هدلایت است. اما هدلایت های زنونی با داشتن رنگ های زرد نیز توانسته اند جایگاه مناسبی در میان جوانان پیدا کنند. باید دقت کنید که نور زرد رنگ اگر شدت زیادی داشته باشید؛ چشم رانندگانی که از مقابل به شما نزدیک می شوند؛ آزار خواهد داد و احتمال بروز تصادفات را افزایش می دهد.

خواندن مطلب  انواع چیپ هدلایت + 1 پیشنهاد شگفت انگیز

استفاده از جدیدترین انواع لامپ در هدلایت

بهترین مارک هدلایت برای پژو پارس دارای لامپ هایی هستند که نور آن ها بهتر و عمیق تر در سطح جاده پخش می کنند تا به افزایش دید در فواصل دورتر کمک کند. اصولاً هدلایت ها با کمک لامپ های هالوژنی، ال ای دی و زنونی ساخته می شوند. هدلایت های هالوژنی مدت های زیاد است که از چرخه بازار خارج شده اند؛ چرا که عمر کوتاهی داشتند و به سرعت تغییر رنگ داده و یا کم نور می شدند. بهترین نوع لامپ استفاده شده در هدلایت ها مربوط به لامپ های LED است که هم نور استانداردی ساطع می کنند و هم طول عمر بسیار بالایی دارند. در انتها لامپ های زنونی قرار دارند که طول عمر بالایی دارند؛ اما نور زرد رنگ ها و مصرف بالای انرژی استفاده از آن ها را محدود نموده است.

مقاومت در برابر شرایط جوی

بهترین هدلایت ها باید ضد آب و مقاوم در برابر باران و شرایط جوی سخت باشند. چرا که این قطعه در حساس ترین نقطه خودرو نصب شده است و در صورتی که طلق استفاده شده در سطح آن قابلیت مقاومت کمی داشته باشد؛ در شرایط جوی نامساعد خطر تصادف خودرو افزایش خواهد یافت.

وجود سیستم خنک کننده در هدلایت

بهترین مارک هدلایت برای پژو پارس دارای سیستم های خنک کننده است تا از گرمای حاصل از روشن بودن لامپ جلوگیری کرده و عمر لامپ ها را افزایش دهند. تفاوتی ندارد چه نوع لامپی در هدلایت نصب شده است؛ در هر صورت تبدیل انرژی الکتریکی به نورانی، با ایجاد گرما همراه خواهد بود و وجود این تکنولوژی طول عمر لامپ هدلایت را افزایش می دهد و از تغییر رنگ پیشگیری می کند.

خواندن مطلب  فرق بین هدلایت تک کنتاکت و دو کنتاکت چیست ؟

طول عمر و ماندگاری بالا

بهترین هدلایت ها دارای عمر طولانی هستند و نیاز به تعویض کمتر دارند. طول عمر بالا خود را عدم تغییر رنگ طلق و لامپ نشان می دهد. در ضمن بهترین این محصولات به دلیل استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، توانایی این را دارند که در تصادفات نسبتاً شدید، سالم مانده و دچار شکستگی و خورد شدگی نشوند.

قیمت مناسب محصول

بهترین مارک هدلایت برای پژو پارس ، دارای قیمت مقرون به صرفه هستند. توجه نمایید که همه اقلام و لوازم یدکی گران قیمت در بازار درجه یک نیستند؛ اما اغلب آن ها این ویژگی را دارند که توسط برندهای معتبر و با استانداردهای روز دنیا ساخته شده اند. از طرفی اغلب مدل های ارزان قیمت موجود در بازار یا از تکنولوژی های روز دنیا برخوردار نیستند و یا اینکه کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساختشان پایین است. از این رو وجود یک تعادل بین قیمت و کیفیت می تواند نشان دهنده یک محصول درجه یک است.

وجود ضمانت طولانی مدت

تولیدکنندگان معتبر بهترین هدلایت ها عموماً ضمانت طولانی تری ارائه می دهند. این ضمانت طولانی مدت که همه قطعات و المان های هدلایت را در بر می گیرد نشان می دهد که هدلایت با بهترین مواد اولیه ساخته شده است. تولیدکننده مطمئن است که در تصادفات به قطعه آسیب وارد نمی شود و طول عمر لامپ و طلق استفاده شده بالا است.

3.7/5 - (3 امتیاز)
مدیر سایت
ارسال دیدگاه